Народний дім села Демня

Переглядів: 1 192

Село Демня Миколаївського району розташоване над річкою Зуброю.

Відстань до районного центру становить 5 км. В селі проживає бл. 1600 осіб.

Однією з умов належного соціально-культурного розвитку сіл України є задоволення культурних потреб громадян, підтримка художньої та самодіяльної творчої ініціативи, організація змістовного та достойного дозвілля жителів села. Саме Народний дім – святиня, у якій звучить українська пісня, рідне слово, побутує своєрідний костюм та вишиванка, бо де звучить рідна мова і пісня – там живе український народ!

Народний дім с.Демня є центром соціально-культурної діяльності, який відіграє важливу роль у житті мешканців села. Це той Храм мистецтва, де систематично проходять концерти до знаменних дат, районні конкурси-огляди, відзначення професійних свят, збори пенсіонерів, громадські слухання, нагородження медалями футболістів головою Львівської федерації футболу, вибори, зустрічі з виборцями, поетесами та презентації їх книжок, проходять репетиції гуртків художньої самодіяльності.

На високому мистецькому рівні в народному домі проводяться масові заходи за участю гуртків, які функціонують в народному домі, а саме: хоровий, вокальний, танцювальний, художнє слово.

Наше село з давніх давен знамените каменоломами і виробами з місцевого каменю. Найвідомішими майстрами були Михайло Верещинський, Євген Дзиндра, Андрій Лавренців, його син Лавр, Максим Петриця, Григорій Янів. Скульптури з вапняку, переважно надгробні пам'ятники, дем'янських майстрів можна знайти чи не на кожному цвинтарі — в Миколаєві, Ходорові, Жидачеві, Бібрці, Городку і селах, що їх оточують до самого Львова і Стрия. Серед них є і роботи достойні музеїв. Хрести в честь 1848 р., піраміди і постаменти в честь 100-річчя Шевченка. Але наше село славить не тільки каменотесами, а й співочими голосами. Гордістю села є хоровий колектив, заснований у 1993 році, в якому нараховується 40 учасників. В 2003 році коллективу присвоєно почесне звання «Народний». Хоровий колектив бере активну участь в масових заходах, конкурсах, фестивалях села, району, області. Репертуар хору, що складається з українських народних, ліричних, патріотичних, жартівливих пісень, а також колядок, щедрівок та духовних творів постійно оновлюється. Особлива увага приділяється патріотичному вихованню молоді, а також морально – етичному, духовному, родинно – сімейному ,правовому та національному вихованню. З цією метою проводиться ряд заходів, лекцій – бесіди .

Народний дім тісно співпрацює з установами, що знаходяться на території села с.Демня ,Тростянецькоі об'єднаної громади та району, зокрема школою, церквою, бібліотеками.

Протягом останніх 5-ти років значно покращилася матеріально-технічна база Народного дому, а саме:проведено заміну вікон та дверей, придбання крісел для глядацької зали, одяг та сцени,ремонт у середині Нд ,а також придбано дискотечну та сценічну апаратуру.

Основним завданням закладу є і залишається: збереження і розвиток української культури, забезпечення культурних потреб громадян у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля, створення та організація діяльності клубних формувань (творчих колективів, гуртків, любительських об’єднань, клубів за інтересами), розвиток різних видів та жанрів самодіяльної народної творчості, аматорського мистецтва,, вивчення культурних запитів та розкриття творчих здібностей різновікових груп населення.