Стільсько, Дуброва, Ілів.

0

Кожне село нашої громади має свою давню та цікаву історію.
Стільсько, Дуброва, Ілів – це не просто села, що на Львівщині, це столиця цілої чималої країни, точніше колись існуючої – Білої Хорватії. А зараз тут на чималій площі розкинулося Стільське городище, яке є найбільшим серед усіх йому подібних давньослов’янських об’єктів. Перша письмова згадка про нього датована 14 століттям.
Велика (її ще називали Біла) Хорватія (прадавня батьківщина сучасної Хорватії) – це колись чимала країна на території Прикарпаття. І саме це село, як виявилось зовсім нещодавно, було її столицею. Саме тут вирувало життя білих хорватів у 9-10 сторіттях, тут був справжній тогочасний мегаполіс у 250 гектарів
Тут збереглися чимало пам’яток історії: скелі, печера, підземні лабіринти і навіть жертовники (трапляються жертовні ями). Стільське городище – центр цього вихорі історії, площа 15 гектарів, а оборонні стіни сягають аж 10 кілометрів. Кажуть, що під усім цим існує ще й підземне місто. Доказ – підземні лабіринти.
З історією цієї місцина пов’язано чимало легенд. Ось одна, що розповідає про створення Стільсько: було собі місто-столиця. Дуже добре укріплене та неприступне. Ніякі вороги не могли підкорити це місто. Ось і цього разу тривала довга облога, аж ось вороги вирішили діяти підступно і обманути жителів міста. Вони почали відступати зі запаленими смолоскипами. Жителі повірили у це і зняли охорону. Тоді решту нападників, які були у засідці, втрапили в місто і підпалили його. До ранку від міста нічого не залишилося. Ті небагато мешканців, що вижили переселися в долину ріки Колодниця і створили нове поселення Стільсько (де воно є і зараз)

Поділитися.
Переглядів: 370